Urbinská 184 (mapa)381  01  Český Krumlov

Adresa:

Urbinská 184 (mapa)
381  01  Český Krumlov

Otevírací doba:

PO-PÁ: 8:00-16:00

Nastavení zobrazení písma

Služby ICOS

Dětská skupina Krumlík

Péče o děti od 1 roku do 6 let

Dětská skupina Krumlík

PO-PÁ: 7:00 – 15:30

Dětská skupina má kapacitu 12 dětí, což zajišťuje skutečně individuální přístup. O děti pečuje kvalifikovaný personál, který má zkušenosti s dětmi a stále se vzdělává a školí v nejnovějších přístupech ve výchově, první pomoci či tvořivých aktivitách s nejmenšími. Po dohodě se zákonným zástupcem je možné přijímat i děti se specifickými potřebami.

U nově nastupujících dětí je uplatňován individuálně přizpůsobený adaptační režim. Doporučujeme před započetím docházky navštěvovat Volnou hernu pro rodiče s dětmi, aby se dítě seznámilo s prostředím centra a cítilo se zde bezpečně.

Děti přijímáme po celý rok — momentálně máme volná místa na celotýdenní i částečnou docházku. Máme otevřeno i v létě.

Naše zaměření

Zaměřujeme se na vytváření kladného vztahu ke knihám a čtení. Každý měsíc chodíme do knihovny na návštěvu, prohlížíme si knihy s paní knihovnicí, poslechneme si pohádku a vždy si také něco hezkého vyrobíme. Stále doplňujeme naši vlastní knihovničku o krásné a zajímavé knihy vhodné již pro děti od jednoho roku, naše týdenní plány obsahují vždy i seznam tematicky vhodných knih. Před spaním dětem čteme pohádky, jak klasické, tak moderní z celého světa. Vedeme děti ke správnému zacházení s knihami a lásce k příběhům.

Přestože se naše dětská skupina nachází na sídlišti, do přírody nemáme daleko. Kousek od nás je kopec, na kterém se v zimě parádně bobuje a také louky, na které chodíme sbírat kytičky nebo si třeba udělat piknik. A několikrát za rok si pozveme přírodu i k nám. Míváme tematicky zaměřené dny s ježečkem nebo slepičkou :-)

Jsme registrovanou dětskou skupinou u MPSV dle zákona o dětské skupině“.